Rozdział 1 Zaskakujące przebudzenie

Pewnego pięknego poranka gdy nad Glasgow słońce dopiero zaczynało wyłaniać się nad horyzontem a mała dziewczynka o imieniu Hania jeszcze smacznie spała, nagle coś uderzyło w okno. Niespodziewany hałas wystraszył Hanię która szybko schowała się pod kołdrę. Dziewczynka zaczęła nadsłuchiwać odgłosów dobiegających z ogrodu, gdy nagle usłyszała wołanie.

– Hania obudź się! Potrzebujemy Twojej pomocy.

Hania po cichu wyszła z łóżka i bezszelestnie podeszła do okna. Wyjrzała za okno i przetarła oczy zaskoczona. W ogrodzie za domem stały trzy Gabery. Zapytacie się co to są Gabery i wcale się nie zdziwię waszym pytaniem, gdyż te magiczne stworzenia miało okazję oglądać tylko kilka wyjątkowych osób. Jedną z tych wyjątkowych osób była babcia Hani Eva, której pełne i prawdziwe imię brzmiało Evana, co w języku Gaberów oznaczało wróżka.

Hania znała Gabery, widziała je juz wcześniej. Jej babcia miała obrazki z tymi stworzeniami na ścianach swojego domu, ale nigdy przez głowę by jej nie przeszło, że stworzenia te są prawdziwe. Tym bardziej nastanie dzień, kiedy będzie miała okazje podziwiać je na żywo w jej rodzinnym ogrodzie.

Hanna, witaj”, przywitało się stworzenie. “Mam na imię Glimmer. Jestem Gaberem.

Hanna poczuła się zdumiona. To było coś, czego nigdy wcześniej nie widziała. Zapytała: “Co to jest Gaber?”.

Glimmer odpowiedział: “Jesteśmy magicznymi stworzeniami. “Jesteśmy z ogromnie innego świata niż wasz. Ale Hanna, potrzebujemy twojej pomocy , aby uratować Twoją babcię i naszą planetę, która jest w niebezpieczeństwie.

Hanna uznała to za intrygujące. Zapytała: “Jakie niebezpieczeństwo?”.

Glimmer zrobił pauzę. Trudno to opisać – zauważyła. Ale potrzebujemy twojej pomocy, aby zlokalizować klejnot czasu i powstrzymać naszego największego czarnoksiężnika. Jego moce stały się wręcz nieograniczone

Hanna była oszołomiona. Zawsze tęskniła za przygodą i wyglądało na to, że właśnie teraz taka do niej przyszła. Pomogę ci – zapewniła. Ale nie mam żadnej wiedzy o waszym świecie. Jak mogę pomóc?

Zademonstrujemy – odparła Glimmer. Ale najpierw musimy obudzić Gaję, twoją siostrę. Ona również musi nam towarzyszyć.

Chcąc obudzić siostrę, Hanna przytaknęła przed powrotem do środka. Zastanawiała się, jaka przygoda może ją czekać.

Nie miała jednak pojęcia, że to dopiero początek dłuższej podróży, która zaprowadzi ją do świata, o którym nie miała pojęcia. Nie wiedziała również, że jej babcia, Evana, zniknęła nagle trzy dni wcześniej i pozostawiła po sobie tajemniczą notatkę, która sugerowała, że ma powiązania z Gaberami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *